دکتر بنفشه ولیان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مرتبط با کمر
روشهای متخصصان درد برای درمان کمر درد بارداری

کمردرد در بارداری دردی شایع است که بیش تر زنان آن را در این دوران تجربه می کنند. شروع این درد معمولا از نیمه دوم بارداری است. این درد امری طبیعی است و باید اتفاق بیفتد چراکه نشان دهنده رشد جنین در رحم مادر است؛ اما تحمل این درد می تواند برای مادر مشکل باشد.

مهم ترین نکات درباره درد دنبالچه، درد دنبالچه چیست و چه علل و علائمی دارد؟

درد دنبالچه یک علامت دردناک در انتهای ستون فقرات است که نواحی اطراف آن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. دنبالچه کشش نهایی ستون فقرات است که ساختاری استخوانی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر درد دنبالچه و مهم ترین نکات مربوط به آن می پردازیم.

اگر پس از جراحی کمر همچنان از درد رنج میبرید، مأیوس نشوید

سندروم کمر درد بعد از عمل جراحی دیسک کمر به صورت درد مزمن در ناحیه کمر یا ماندگاری علائم بیماری پس از جراحی کمر شناخته می شود و می تواند بر توانایی انجام فعالیت های روزمره تاثیر گذارد. در این بخش به درمان های موثر برای عود دیسک کمر بعد بعد از جراحی پرداخته ایم.

درمان و رفع گودی و قوس کمر با روشهای بدون جراحی

گودی کمر یا هایپرلوردوزیس به وضعیتی گفته می شود که اغلب با دو قوس کیفوز و دو قوس لوردور ستون فقرات همراه است. در این وضعیت، در هنگام ایستادن به نظر می رسد شکم به سمت جلو آویزان می شود و لگن برای جبران این وضعیت به سمت جلو شیب پیدا می کند.

بیماری دژنراتیو دیسک کمر چیست؟

بیماری دژنراتیو دیسک کمر یکی از عارضه و بیماری های شایع است که امروزه افراد زیادی با آن درگیرند. این بیماری ممکن است در اثر پیری و یا صدمات و جراحات در ناحیه کمر به وجود آمده باشد.

آرتروز کمر چیست و چگونه درمان می شود؟

آرتروز کمر نوعی بیماری مزمن است که اغلب در ستون فقرات افراد بروز پیدا می کند. این بیماری در دسته بیماری های تحلیل رونده قرار می گیرد و با احساس درد شدید در ناحیه کمر و مهره ها و استخوان ها همراه است. اغلب این عارضه در افراد بالای ۵۰ سال مشاهده می شود.

چه عواملی موجب درد پایین کمر می شود؟

درد پایین کمر ممکن است مربوط به استخوان‌ ها (مهره‌ های کمر)، دیسک‌های بین مهره‌ ها، رباط اطراف ستون فقرات و دیسک‌ ها، عصب‌ ها و طناب نخاعی، عضلات کمر، اندام‌ های داخلی لگن و یا پوست نواحی پایین کمر باشد.

تست نوار عصب و عضله در تشخیص کمر درد

کمر درد یکی از شایع ترین شکایت هایی است که بیماران را به مطب پزشک می کشاند . نوار عصب و عضله یک تست الکتریکی است که می‌ تواند به تشخیص مشکلات سیستم عصبی کمک کند . در این مقاله به بررسی تاثیر نوار عصب و عضله در کمر درد می پردازیم .

انواع کمردرد و نشانه های آن

دردهای ناحیه کمر به هر علتی که باشد میتواند ناتوان کننده و زجر آور باشد در حدی که زندگی روزمره بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. امروزه در کلینیک های درد روشهای کم تهاجمی مانند بلوک عصبی و جراحی لیزری دیسک برای درمان کمر درد اعمال می‌ شود که با کمترین عوارض، نتایج درخشانی به همراه دارد.

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465