کلینیک درد چیست ؟
تزریق بلوک عصبی SNRB چیست؟

بلوک عصبی یا بلوک منطقه ای عصبی به ایجاد هرگونه وقفه عمدی در حرکت پیام عصبی در طول عصب گفته می شود که معمولاً در راستای کاهش درد انجام می شود.

تزریق در مفصل فاست برای تسکین درد کمر و گردن

تزریق مفصل فاست به جراحی گفته میشود که داروهای بیهوشی و کورتیکواستروئید همزمان از طریق سوزن به مفاصل فاست تزریق میشود و باعث کاهش التهاب مفصل می شود .

عوارض و نحوه تزریق اپیدورال

تزریق اپیدورال یکی از روشهای درمانی غیرتهاجمی است. در این روش متخصص درد تزریق ترکیبی از داروهای بی حسی و کورتیکواستروئید (تزریق این ترکیب ریشه عصبی ملتهب را احاطه میکند) در فضای اپیدورال را برای کاهش درد بیمار در ناحیه ستون فقرات انجام می دهد.

درمان درد شکستگی دنده با بلوک عصبی بین دنده ای

شکستگی دنده یکی از آسیب دیدگی های شایعی است که زمانی اتفاق می افتد که یکی از استخوان های قرار گرفته در داخل قفسه دنده شکسته یا دچار ترک می شود. در درمان عارضه شکستگی دنده، کنترل درد اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. دراین بخش به کنترل درد شکستگی دنده با بلوک عصبی پرداخته ایم.

درد نوروپاتیک چیست و چه علائمی دارد؟

درد نوروپاتیک، درد ناشی از اعصاب آسیب ‌دیده است. این درد متفاوت از پیام ‌های درد منتقل شده از بافت آسیب دیده (افتادن، بریده شدن، یا زانوی آرتروزی) در طول اعصاب سالم است. درد نوروپاتیک توسط دارو هایی درمان می ‌شود که با دارو های درد ناشی از بافت آسیب ‌دیده متفاوت است.

بلوک سمپاتیک کمری در کنترل درد های مقاوم به درمان کوزالژی

عصب های سمپاتیک در دو طرف ستون فقرات امتداد دارند. این عصب ها مربوط به طیف گسترده‌ ای از عملکرد هایی هستند که به صورت ناخود آگاه انجام می‌ شود و کنترلی بر روی آن ندارید. از جمله این عملکرد ها می ‌توان به سیستم گردش خون، گوارش و تعریق اشاره نمود.

بلوک مفصل فاست (facet block) چیست؟

بلوک عصبی مفصل فاست در اتاق عمل و تحت مشاهده مستقیم با فلوروسکوپ انجام می شود. بیمار به صورت سرپایی بستری شده و تحت بی حسی موضعی مقدار بسیار کمر داروی بی حس کننده در مفصل تزریق می شود

بلوک عصبی و تزریق ترانسفورمینال دیسک کمر

بلوک ترانسفورمینال علاوه بر تسکین درد، جنبه تشخیصی نیز دارد. در واقع زمانی که پزشک نمی‌ تواند به‌طور دقیق منبع درد را تشخیص دهد، این روش را برای بیمار در نظر می‌ گیرد.

تزریق کورتیزون(کورتیکواستروئید) برای درد و کاهش التهاب مفاصل

آمپو‌ل‌ های کورتیزون تزریقی دارویی هستند که درد و تورم را در قسمت‌ های مختلف بدن کاهش می‌ دهند. پزشکان از این شات‌ ها برای درمان آسیب‌ ها و شرایطی مانند آرتریت یا اختلالات خود ایمنی ( زمانی که سیستم ایمنی بدن به سلول‌ های خود آسیب می‌ زند) استفاده می‌ کنند.

درباره بلوک عصبی بیشتر بدانید

بلاک عصبی یک روند کوتاه مدت است که معمولاً از چند ساعت تا چند روز به طول می‌ انجامد و در طی آن بی‌ حس‌ کننده موضعی و کورتیکواستروئید و مواد دیگر در داخل یا کنار عصب تزریق می‌ شود. در بلوک‌های عصبی به روش جراحی به این صورت اعصاب مدنظر برای جلوگیری از ارسال تکانه‌ ها به CNS تخریب می‌ شود.

بلوک عصبی چگونه انجام می شود؟

بلوک عصبی یا بلوک منطقه‌ ای عصبی به ایجاد هرگونه وقفه عمدی در حرکت پیام عصبی در طول عصب گفته می‌ شود که معمولا در راستای کاهش درد انجام می‌ شود . بلوک عصبی یک روند کوتاه مدت است که معمولا از چند ساعت تا چند روز به طول می‌ انجامد. در این مقاله به بررسی بلوک عصبی و انواع آن می پردازیم .

درمان بیرون زدگی دیسک کمر با تزریق اپیدورال

بیرون‌ زدگی دیسک ممکن است در هر قسمتی از ستون فقرات، از گردن گرفته تا کمر، وجود داشته باشد. قسمت پایین کمر یکی از رایج‌ ترین مناطق برای فتق دیسک است. ستون فقرات شبکه پیچیده‌ ای از اعصاب و عروق خونی است. لغزش دیسک می‌ تواند فشار بیشتری بر اعصاب و ماهیچه‌ های اطراف آن وارد کند.