کلینیک درد چیست ؟
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مرتبط با پا و زانو
درمان بورسیت کشکک زانو با لیزر پرتوان، تزریق کورتیکواستروئید و اوزون

بورسیت زانو التهاب یک کیسه کوچک پر از مایع (بورسا) است که در نزدیکی مفصل زانو قرار دارد.

شایع ترین علائم آرتروز زانو

این مقاله علائم مختلف آرتروز زانو را مورد بحث قرار میدهد و توضیح میدهد که کدام نوع آرتروز ممکن است این علائم را ایجاد کنند.

خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه در اثر التهاب فاشیای (فاسیا) کف پا ایجاد می شود.

پی آر پی روشی مؤثر برای درمان درد و التهاب کف پا

فاسیای کف پا یک بافت سخت و ضخیم است که استخوان پاشنه پا را به انگشتان پا متصل می کند. پلانتر فاشیاتیس زمانی اتفاق میافتد که فاسیای کف پا ملتهب شده و د

آیا غضروف زانو قابل ترمیم است؟

آسیب غضروفی زانو با وارد شدن صدمه به غضروف مفصلی داخل زانو به وجود می آید. درمان و تراپی های متعددی از قبیل جراحی و غیرجراحی برای این عارضه وجود دارد

علت و عوامل ایجاد التهاب فاشیای کف پا

التهاب فاسیای کف پا منجر به ایجاد درد در زیر پاشنه می شود.التهاب فاسیای کف پا یکی از شایع ترین مشکلات ارتوپدی است.

روشهای درمان درد پاشنه پا

درد پاشنه پا می‌ تواند بسیار آزاردهنده باشد و در راه رفتن شخص اختلال ایجاد کند . درمان زودهنگام این مشکل را برطرف می‌ کند.

بیماری ازگود اشلاتر؛ علت، علائم، تشخیص و درمان

ازگود اشلاتر، بیماری است که موجب درد و تورم زیر کشکک زانو می شود.علت اصلی بروز این بیماری التهاب صفحات رشد استخوانی در استخوان تیبیا (ساق پا) می باشد

علائم و دلایل گرفتگی عضلات پا

اسپاسم عضلانی و یا گرفتگی عضلانی یک انقباض غیر ارادی ماهیچه‌ هاست. این عارضه معمولاً درد خیلی زیادی را در فرد ایجاد می ‌کند‌.

درمان آسیب و پارگی مینیسک زانو بدون جراحی

در اثر پارگی مینیسک زانو مایع مفصلی طبیعی اجازه می یابد که به بیرون از مفصل نشت کند.هنگامی که مایع از مفصل خارج می ‌شود، کیسه‌ ای تشکیل می ‌دهد که به

چرا به درد جلوی زانو و اطراف کشکک مبتلا می شویم؟

درد جلوی زانو به دردی گفته می شود که در منطقه کشکک زانو و نواحی اطراف آن احساس می شود. عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد این درد بشوند. درد و التهاب کشکک زانو بیش تر در زنان دیده می شود و تقریبا 20 تا 25 درصد از دردهای زانو را به خود اختصاص می دهد.

مهم ترین علل و علائم آرتروز لگن و ران

التهاب مفصل را آرتروز می نامند که سبب درد و متورم شدن مفصل درگیر شده می شود. یکی از مفاصلی که به طور شایع دچار آرتروز می شود، مفصل لگن و ران است؛ چرا که این مفصل فشار زیادی را متحمل می شود و بسیار پرکار است. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر آرتروز لگن و ران و مهمترین علل و علائم مرتبط با آن می پر

نرم شدن غضروف یا کندرومالاسی کشکک زانو چه علائم و روشهای درمانی دارد؟

کندرومالاسی کشکک زانو وضعیتی است که در آن غضروف در سطح زیرین کشکک تحلیل می رود و نرم می شود. این عارضه در میان افراد جوان و ورزشکار رایج است، اما ممکن است در افراد مسن که آرتریت زانو دارند نیز رخ دهد . در ادامه به معرفی ورزش برای درمان کندرومالاسی زانو پرداخته ایم.

رهایی از درد سیاتیک با روشهای غیر جراحی متخصصان درد

درد سیاتیک دردی است که از کمر ، به باسن ، پشت ران و پشت و یا خارج ساق پا احساس می شود . درد در مسیر عصب سیاتیک به وجود می آید . عصب سیاتیک بزرگترین عصب بدن انسان است . علائم و درمان سیاتیک موضوع این بخش است.

آیا میدانید سندروم پاتلوفمورال یا زانوی دونده چیست؟

سندرم درد پاتلوفمورال یک اصطلاح برای توصیف درد در جلوی زانو و اطراف کشکک یا کاسه زانو است.سندرم درد پاتلوفمورال زمانی رخ می دهد که اعصاب، درد را در بافت های نرم و استخوان اطراف کاسه زانو احساس کنند. این بافت های نرم شامل تاندون ها، بالشتک چربی زیر کشکک و بافت سینوویال است که مفصل زانو را می پوشاند.

علت و درمان درد پشت زانو در وضعیتهای خواب ورزش و برخاستن

به درد پشت زانو درد خلفی زانو نیز گفته می شود و اغلب همراه با تورم در پشت زانو رخ می دهد که ممکن است به پشت ساق پا گسترش یابد. تورم شدید می تواند از خم شدن پای شما جلوگیری کند. در این بخش به درمان غیرجراحی درد پشت زانو پرداخته ایم.

بررسی درد زانو در اثر سندروم ایلیوتیبیال باند

سندروم ایلیوتیبیال بیماری است که بیشتر در ورزشکاران دوچرخه سوار ، دونده و کسانی که مسافت های زیادی را راه می روند ایجاد می شود . این بیماری موجب درد در قسمت خارجی زانو درست بالای مفصل می گردد . در این مقاله به بررسی درد زانو در اثر سندرم ایلیوتیبیال باند ، مکانیزم آسیب و علائم آن می پردازیم .

تغذیه سالم برای مقابله با آرتروز زانو

آرتروز یک بیماری دردناک است که در اثر آسیب مفاصل ایجاد می شود.برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب و پیشگیری از روند آرتروز باید دقت کافی را داشته باشید، اگرچه هیچ رژیم غذایی خاصی وجود ندارد که مشکل شما را درمان کند اما از مواد غذایی مصرف کنید که باعث افزایش قوت غضروف ها و کاهش التهاب آنها میشود

درمان درد و التهاب زانو بر اثر تاندونیت کشکک زانو

تاندونیت کشکک آسیب دیدن تاندون متصل کننده کشکک به استخوان ساق پا است. تاندون کشکک با کمک عضلات جلوی ران زانوی شما را باز می کند تا بتوانید حرکت هایی مانند لگد زدن، پریدن و دویدن را انجام دهید. بیماری تاندونیت کشکک ، عنوان زانوی جهندگان نیز شناخته می شود.

چرا زانو صدا میدهد؟ آیا صدای زانو نیاز به درمان دارد؟

اگر بعد از یک آسیب جدی به زانو، زانو درمان نشود یا به طور ناقص درمان شود بافتی اضافی در اطراف زانو به وجود می آید و بعد از آن، این بافت اضافی در بین بخش های خاصی از مفصل گره خورده و در هم می پیچد و همین امر، موجب صدای تق تق زانو هنگام راست ‌کردن مفصل زانو می‌ شود.

درمان گزگز مورمور و بی حسی دست و پا در کلینیک درد

خواب رفتگی واژه ‌ای است که به‌ صورت عمومی برای توصیف یک احساس عجیب در هر قسمتی از بدن انسان به ‌خصوص دست‌ ها و پا ها به کار می‌ رود. این احساس می ‌تواند دامنه ‌ی وسیعی از مورمور و سوزن سوزن شدن گرفته تا یک بی ‌حسی کامل نسبت به محرک ‌های خارجی داشته باشد.

12 دلیل گزگز مور مور و بی حسی دست و پا

مور مور شدن و گزگز دست و پا به تنهایی و برای مدت کوتاه، مشکل خاصی نیست و با گذشت زمان کمی اغلب بهبود میابد. اما اگر این مشکل برای مدت طولانی در فرد باقی بماند ممکن است نشانه یک بیماری جدی باشد. در ادامه این مطلب به عوامل مختلف گزگز و مور مور دست و پا اشاره می شود.

آرتروز مچ پا از علائم تا انواع روش های درمان

در آرتروز، غضروف صاف بالشتکی در مفاصل به تدریج از بین می رود و در نتیجه استخوان ها روی یکدیگر سایش می کنند. بافت های نرم در مفاصل نیز ممکن است شروع به فرسودگی کنند. در این بخش به آرتروز مچ پا ، علائم و درمان آن پرداخته ایم.

درمان کیست پر از مایع پشت زانو ها (کیست بیکر) بدون جراحی

کیست بیکر یک کیست پر از مایع است که باعث برآمدگی و احساس سفتی در پشت زانو می شود. هنگام خم کردن یا دراز کردن زانو درد می تواند بدتر شود. کیست بیکر که کیست پوپلیتئال یا سینوویال نیز نامیده می شود، معمولاً نتیجه یک مشکل مفصل زانو مانند آرتریت یا پارگی غضروف است.

درمان درد زانو با راهکار های غیر جراحی متخصصین درد

برای درمان درد زانو روش ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد. جراحی زانو جزو رایج ترین روش ها برای درمان آن است اما امروزه افراد زیادی هستند که تمایلی به انجام عمل های جراحی برای درد های مفصلی مثل زانو ندارند. در ادامه این مطلب به بررسی برخی از معروف ترین این روش ها می پردازیم

درمان سندرم پیرفورمیس یکی از علل درد پشت لگن و باسن

سندروم پیریفورمیس یک سندروم عصبی عضلانی است که بر عصب سیاتیک اثر گذاشته و منجر به درد در ناحیه باسن و لگن می ‌شود. دلیل سندروم پیریفورمیس همیشه واضح نیست اما به نظر در اثر صدمه ایجاد می ‌شود. استراحت، گذاشتن یخ و اعمال گرما می ‌تواند به کاهش نشانه ‌ها کمک کند.

تزریق ژل هیالورونیک اسید برای درمان آرتروز زانو

تزریق هیالورونیک اسید برای درمان آرتروز زانو و بهبود عملکرد مفصل زانو استفاده می‌ شود. این روش درمانی را ویسکومپلنتاسیون می‌ نامند.در طی ویسکومپلنتاسیون مقدار کمی اسید هیالورونیک، اغلب فقط 2 میلی لیتر، مستقیما به کپسول مفصل زانو تزریق می‌ شود.

سندروم پیریفورمیس از علل مهم درد پشت لگن و باسن

در بسیاری از شرایط دردهای ناحیه لگن میتواند از سندروم پیریفورمیس باشد. در این سندروم که نام دیگرش می‌ تواند درگیری‌ های ریشه های سیاتیک یا تنه خود سیاتیک باشد، اختلالات در عضله پیریفورمیس سبب گیرافتادگی عصب شده و دردهای سیاتیکی را ایجاد می‌ کند.

علت پا درد چیست؟

درد جدید و مداوم باید با مراجعه به پزشک بررسی شود.درد پا ممکن است به علل گوناگونی باشد و نیازمند بررسی دقیقی دارد، اما درد پا در موقع نشستن طولانی مدت پشت میز یا ایستادن بیشتر به علت احتقان عروقی و جمع شدن مایع درون ورید‌ های پا است.

بورسیت چیست؟

بورس‌ ها کیسه‌ هایی کوچک و پر از مایع هستند که بین ماهیچه‌ ها، تاندون‌ ها و استخوان‌ های مجاور مفاصل قرار می‌ گیرند و حرکات آن‌ ها را تسهیل می‌ کنند.در بیماری بورسیت (Bursitis)، بورس‌ ها و یا کیسه‌ های سینوویال (Bursa or Synovial bursa) ملتهب و دردناک می‌ شوند.