دکتر بنفشه ولیان
تنگی کانال نخاعی چیست؟

تنگی کانال نخاعی یکی از بیماری های جدی و شایع ستون فقرات است که ممکن است به طور مادرزادی وجود داشته باشد یا به طور اکتسابی ایجاد شود . در این مقاله به بررسی علل و علائم تنگی کانال نخاعی می پردازیم .

درد عصب سیاتیک چیست؟

سیاتیک یکی از اعصاب مهم بدن است که از قسمت پایین کمر شروع شده و به سمت پاها جریان دارد. هنگامی که عاملی به این عصب آسیب می‌ رساند و یا آن را تحت فشار قرار می‌ دهد؛ در قسمت تحتانی کمر که به لگن منتهی می‌ شود دردی ایجاد شده که به باسن و پا نیز سرایت می‌ کند.

درد استخوان دنبالچه چیست؟

کوکسیدینیا دردی است که در دنبالچه احساس می‌ شود. این آخرین استخوان در پایین ستون فقرات (دنبالچه) است. در صورت آسیب یا فشار به دنبالچه یا عضلات و رباط‌ های اطراف ممکن است که به آن مبتلا شوید.

درمان تنگی کانال نخاعی بدون جراحی

تنگی کانال نخاعی باریک شدن فضا های ستون فقرات است که می‌ تواند بر روی اعصابی که از طریق ستون فقرات عبور می‌کنند، فشار وارد کند. تنگی کانال نخاعی اغلب در ناحیه کمر و گردن رخ می‌ دهد البته برخی از افراد مبتلا به تنگی کانال نخاعی ممکن است علائمی نداشته باشند.

علت و انواع دردهای ستون فقرات

دردهای ستون فقرات مشکلاتی هستند که اغلب افراد در زندگی خود تجربه کرده یا می‌کنند. دلایل متعددی برای بروز دردهای ستون فقرات وجود دارند که میتوان به عنوان مهمترین علتها به بالا رفتن سن فرد، سبک نادرست در وضع فیزیکال زندگی، برخود ضربه های ناگهانی ناشی از تصادف و مشکلات مادرزایی اشاره کرد

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465