دکتر بنفشه ولیان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مرتبط با پا و زانو / درمان بورسیت کشکک زانو با لیزر پرتوان، تزریق کورتیکواستروئید و اوزون

درمان بورسیت کشکک زانو با لیزر پرتوان، تزریق کورتیکواستروئید و اوزون

بورسیت زانو التهاب یک کیسه کوچک پر از مایع (بورسا) است که در نزدیکی مفصل زانو قرار دارد. بورسا اصطکاک و فشار بین استخوان‌ها، تاندون‌ها، ماهیچه‌ها و پوست نزدیک مفاصل را کاهش می‌دهند. هر یک از بورس‌های زانوی شما ممکن است ملتهب شود اما بورسیت زانو بیشتر روی کاسه زانو یا در قسمت داخلی زانو در زیر مفصل رخ می‌دهد. بورسیت زانو باعث درد می‌شود و تحرک شما را محدود می‌کند. درمان بورسیت زانو اغلب شامل ترکیبی از اقدامات خودمراقبتی و درمان‌های تجویز شده توسط پزشک برای کاهش درد و التهاب است.

روی کرد درمانی انواع بورسیت ، پس از اقدامات اولیه، می‌تواند بکارگیری لیزر پرتوان یا تزریق کورتون به داخل فضای بورس باشد که توسط دکتر بنفشه ولییان، فوق تخصص درد قابل انجام است. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 تماس حاصل فرمایید.

دلایل بورسیت کشکک زانو:

چندین شرایط وجود دارد که می‌تواند باعث بورسیت کشکک زانو شود، از جمله:

علائم بورسیت کشکک زانو:

علائم بورسیت کشکک زانو بستگی به نوع و شدت بورسیت دارد. سه علامت کلی برای بورسیت کشکک وجود دارد اما برای داشتن بورسیت کشکک لازم نیست هر سه علامت را داشته باشید. این سه نشانه عبارتند از:

اگر بورسیت کشکک زانو دارید که ناشی از عفونت است، احتمالا علائم دیگری نیز خواهید داشت، از جمله:

اگر این علائم عفونت را تجربه می‌کنید، مهم است که فورا به پزشک مراجعه کنید. بورسیت کشکک عفونی نیاز به درمان پزشکی دارد. اگر درمان نشود، می‌تواند عوارض جدی و تهدیدکننده ایجاد کند.

عوامل خطرساز بورسیت کشکک زانو:

بورسیت زانو یک مشکل رایج است اما خطر ابتلا به این اختلال دردناک می‌تواند از موارد زیر افزایش یابد:
زانو زدن طولانی مدت: افرادی که برای مدت طولانی روی زانوهای خود کار می‌کنند، مانند لوله کش‌ها و باغبان‌ها در معرض خطر ابتلا به بورسیت زانو هستند.
شرکت در ورزش‌های خاص: ورزش‌هایی که منجر به ضربه‌های مستقیم یا افتادن‌های مکرر روی زانو می‌شوند، مانند کشتی، فوتبال و والیبال می‌توانند خطر ابتلا به بورسیت زانو را افزایش دهند.
چاقی و آرتروز: بورسیت پس آنسرین که روی قسمت داخلی زانوی شما در زیر مفصل تأثیر می‌گذارد، اغلب در زنان چاق مبتلا به آرتروز رخ می‌دهد.

جلوگیری از بورسیت کشکک زانو:

برای جلوگیری از بورسیت کشکک زانو یا عود آن موارد زیر را انجام دهید:

درمان بورسیت کشکک زانو

تشخیص بورسیت کشکک زانو:

پزشک معمولا می‌تواند بورسیت کشکک را از یک معاینه فیزیکی تشخیص دهد. معاینه فیزیکی شامل بررسی درد و حساسیت و دامنه حرکت زانوی آسیب‌دیده شما می‌شود. آزمایشات تصویربرداری همچنین می‌تواند به تأیید تشخیص بورسیت کشکک زانو یا رد سایر شرایط احتمالی کمک کند که عبارتند از:

  1. اشعه ایکس: ممکن است پزشک از شما بخواهد که از زانوی خود عکس برداری با اشعه ایکس انجام دهید تا مطمئن شود که آسیب استخوانی که باعث درد و تورم شما می‌شود، ندارید.
  2. سی تی اسکن یا ام آر آی: ممکن است پزشک از شما بخواهد که سی تی اسکن یا ام آر آی انجام دهید تا آسیب به بافت نرم داخل یا اطراف زانو که می‌تواند باعث تورم شود را بررسی کند.
  3. آسپیراسیون بورس کشکک: اگر پزشک شما فکر می‌کند که ممکن است در کیسه بورس شما عفونت وجود داشته باشد، ممکن است با یک سوزن ظریف (آسپیراسیون) مایع را از کیسه بورس خارج کند تا برای عفونت بررسی کند.

درمان بورسیت کشکک زانو:

درمان بورسیت کشکک به این بستگی دارد که بورس شما ملتهب یا عفونی شده باشد. اکثر موارد بورسیت کشکک که فقط شامل التهاب می‌شود را می‌توان در خانه بدون مداخله پزشکی درمان کرد. اگر عفونت علت بورسیت کشکک زانو باشد، برای درمان آن به آنتی بیوتیک نیاز است.
درمان بورسیت کشکک که فقط بورسای ملتهب را شامل می‌شود، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

درمان بورسیت کشکک که شامل عفونت است می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

جراحی لیزری یکی از جدیدترین روشهایی است که برای درمان مشکلات دیسک کمر و دیسک گردن ، از قبیل بیرون زدگی و تنگی کانال نخاعی ، بدون نیاز به برش های بزرگ جراحی باز و به صورت سرپایی، در تهران توسط دکتر بنفشه ولییان، فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال درد انجام می‌شود. لطفا جهت هماهنگی با کلینیک دکتر ولییان و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688