دکتر بنفشه ولیان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بهترین کلینیک درد درتهران / درباره فوق تخصص درد بیشتر بدانید

درباره فوق تخصص درد بیشتر بدانید

متخصص درد Pain Specialist به پزشکی گفته می شود که آموزش های مختلف در زمینه بررسی ، تشخیص و درمان انواع درد را گذرانده باشد . متخصص درد یا فوق تخصص درد هم چنین در زمینه پیشگیری از درد نیز فعال است .زمانی که علت درد در بیماران تشخیص داده می‌ شود ، بهترین درمان جهت تسکین درد برای بیماران در نظر گرفته می شود . منظور از انواع درد ، درد های حاد ، مزمن ودرد های سرطانی است . در این تخصص سعی بر این است که بیماران به روش‌ های حداقل تهاجمی درمان شوند و متحمل عارضه‌ های ناشی از عمل جراحی نشوند که در اغلب مواقع در این تخصص جهت تسکین درد موفق عمل کرده‌اند . در این مقاله بیشتر با حوزه فعالیت متخصصین درد آشنا می شویم .

در کلینیک درد روشهای درمانی جهت تسکین دردهای حاد و مزمن، با روی کرد رفع علت ایجاد کننده درد ارائه می‌گردد. درمان دردهای سر و گردن، ستون فقرات، زانو و دردهای احشائی در کلینیک درد بدون نیاز به برش جراحی، تحت عمل های اینترونشن و بدون نیاز به باز کردن پوست انجام میشود.

فوق تخصص یا متخصص درد چه کاری انجام می دهد ؟

در اولین مراجعه به متخصص درد ارزیابی دقیق تاریخچه درد فرد ، معاینه فیزیکی ، ارزیابی درد و آزمایشات تشخیصیانجام می شود . پزشک ممکن است اطلاعات دقیق تری در مورد علائم درد ، سابقه درمان و تأثیر درد بر زندگی روزمره را بخواهد . بسته به منشا و شدت درد مزمن ، روش درمانی مناسب توسط متخصص درد انتخاب می شود .

درباره متخصص درد بیشتر بدانید

چه مشکلاتی توسط فوق تخصص درد درمان می شوند ؟

فوق تخصص درد از چه روشی برای درمان درد استفاده می کند ؟

طرح درمان متناسب با وضعیت و شدت درد هر بیمار و اهداف و نیاز های خاص وی آماده می‌ شود . طرح درمان ممکن است شامل یک روش یا ترکیبی از چند روش درمانی مختلف باشد .

به طور کلی روش های مورد استفاده توسط متخصص درد ممکن است شامل موارد زیر شود :

  1. دارو درمانی : دارو های زیادی وجود دارند که برای کنترل درد تجویز می‌ شوند . دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی ، استامینوفن ، دارو های ضد افسردگی و یا ضد تشنج می توانند مورد استفاده قرار بگیرند . همچنین تزریقاتی شامل ،تزریق بلوک‌ های عصبییا تزریق به ستون فقرات ممکن است صورت بگیرد .
  2. روش های غیر تهاجمی : پس از مرحله دارو درمانی ، پزشک متخصص درد ، برای درمان درد بیماران از روش های غیر تهاجمی استفاده می کند . این روش‌ های درمانی ، عبارت اند از آب‌ درمانی ، فیزیوتراپی و کاردرمانی که باعث افزایش حرکت یا فعالیت مفاصل ، تقویت عضلات ستون‌ فقرات یا اندام‌ ها می‌ شود .
  3. روش های کم تهاجمی : پزشک متخصص درد به عنوان آخرین مرحلۀ درمانی ، از روش‌ های کم‌ تهاجمی یا اعمال جراحی بسته ، مانند تزریق‌ هایی در ریشۀ اعصاب بهره می گیرد .

میزان تسکین درد پس از انجام درمان های ارائه شده توسط متخصص درد به چه اندازه است ؟

چه موقع باید به متخصص درد مراجعه کرد ؟

دوره درمانی توسط متخصص درد چه مدت طول می کشد ؟

طول درمان تمام بیماران یکسان نیست و به پیچیدگی و ترکیب درمان‌ های تجویز شده بستگی دارد . اکثر بیماران یک دوره‌ درمان سه تا شش ماهه را پشت سر می‌ گذارند و در این مدت باید هفته‌ ای سه ساعت را به درمان اختصاص دهند و در کلینیک درد حاضر شوند .

در کلینیکهای درد، روشهای کم تهاجمی و اثرگذار برای درمان دردهای ناشی از فتق دیسک کمر و گردن انجام می‌شود. از جمله این روشها می‌توان به تزریق اپیدورال و درمان لیزری دیسک اشاره کرد. لازم به ذکر است در کلینیک درمان درد دکتر بنفشه ولییان، عمل های لیزری دیسک کمر و گردن با نتایجی رضایت بخش صورت می‌پذیرد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید