کلینیک درد چیست ؟
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / پرولوتراپی / پرولوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

پرولوتراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

پرولوتراپی تزریقی است که حاوی یک محرک بالقوه مانند محلول دکستروز است. این گونه تصور می شود که این محلول محرک واکنش شفابخش بدن را تحریک می کند وپس از فعال شدن، بدن شروع به تقویت و ترمیم رباط های آسیب دیده در مفصل می کند. تقویت رباط ها به مرور زمان به تثبیت مفصل کمک می کند. هنگامی که مفصل حمایت شود، درد به تدریج کمتر شده و در نهایت ناپدید می شود. پرولوتراپی معمولاً برای مؤثر بودن نیاز به چندین تزریق در محل آسیب یا ناحیه ضعیف دارد. یک فرد می تواند انتظار داشته باشد که درمان بین 4 تا 15 بار در هر جلسه و برای چندین جلسه در طول 3 تا 6 ماه پیگیری شود. تزریق باید دقیق باشد تا ماده محرک در ناحیه یا مناطقی که نیاز به ترمیم رباط دارند قرار گیرد. محلول دکستروز (قند) رایج ترین محرک تزریقی است.لازم به ذکر است همه افراد برای این روش مناسب نیستند. برای مثال، افراد مبتلا به بیماری های مزمن ممکن است هیچ اثری از پرولوتراپی مشاهده نکنند، بنابراین پزشک ممکن است جایگزین های دیگری را پیشنهاد کند.
در طول یا قبل از ارزیابی، پزشک احتمالاً عکس‌های اشعه ایکس یا سایر نتایج تصویربرداری را بررسی خواهد کرد. این تصاویر به آنها کمک می کند تا با توجه به محل و شدت آسیب تصمیم بگیرند که آیا این روش امکان پذیر است یا خیر.

پرولوتراپی یک درمان تزریقی است که برای تسکین درد استفاده می شود. این روش برای درمان دردهایی مانند درد مفصل زانو، توسط دکتر بنشه ولییان، در کلینیک درد به صورت سرپایی انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی با این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.

پرولوتراپی چه کاربردی دارد؟

طرفداران پرولوتراپی ادعا می کنند که این روش درمانی از طریق شروع سریع توانایی های درمانی طبیعی بدن، درد را تسکین می دهد. پرولوتراپی برای کمک به افرادی که دارای شرایط خاص اسکلتی- عضلانی هستند (مشکلاتی با استخوان ها، ماهیچه ها، تاندون ها، رباط ها و بافت های نرم) استفاده می شود.
پرولوتراپی یک درمان جایگزین است، به این معنی که کارشناسان دریافته‌اند که می‌تواند برای برخی افراد در موقعیت‌های خاص مفید باشد، اما هنوز هم به طور جهانی پذیرفته نشده است زیرا تحقیقات نتایج غیرقطعی پیدا کرده اند. برخی از مطالعات نشان داده اند که پرولوتراپی درد افراد را کاهش می دهد. برخی دیگر اظهار می کنند که هر مزیتی که از نتیجه پرولوتراپی به دست می آید احتمالاً اثر دارونما است، به این معنی که چون مردم تصور می کنند این عمل درد را کاهش می دهد اینچنین نیز می‌شود .
اگر می خواهید از پرولوتراپی استفاده کنید، مطمئن شوید که آن را از یک کلینیک و ارائه دهنده معتبر دریافت می کنید. قبل از افزودن هر گونه درمان جدید به روال درمان درد خود با پزشک معالج خود صحبت کنید.

پرولوتراپی مفصل زانو

پرولوتراپی یک روش تزریق ترمیمی غیرجراحی است که مقادیر کمی از محلول تحریک‌کننده را به محل درج‌های دردناک و تحلیل رفته تاندون ، مفاصل، رباط‌ها و فضاهای مفصلی مجاور طی چندین جلسه درمانی وارد می کند تا رشد سلول‌ها و بافت‌های طبیعی را افزایش دهد. پرولوتراپی در اوج سادگی یک درمان مهم است. این درمان می تواند به بسیاری از بیماران کمک کند تا از تعویض مفصل جلوگیری کنند. اما این روش یک درمان معجزه آسا نیست. تحقیقات پرولوتراپی بهبود قابل توجهی را در بیماران منتخب مبتلا به آرتروز زانو نشان می دهد. درمان کل مفصل زانو بر خلاف قسمت های انتخابی و موضعی زانو در کاهش درد زانو و التیام آسیب موثرتر است.

پرولوتراپی چیست

پرولوتراپی مفاصل لگن

پرولوتراپی یک گزینه عالی برای کاهش درد مزمن لگن و مواردی نیازمند به جراحی های مفصل ران است. پرولوتراپی سلولی نیز یک گزینه عالی برای آرتریت پیشرفته تر لگن و پارگی لب است.

پرولوتراپی مفصل شانه

پرولوتراپی را می توان با موفقیت برای درمان اکثر آسیب های مزمن شانه از جمله آسیب های کلافه های عضلانی اطراف شانه و پارگی، آرتریت، رگ به رگ شدن استفاده کرد. پرولوتراپی 85 تا 90 درصد در تحریک بهبودی شانه آسیب دیده موفق است. البته قدم اول، ایجاد تشخیص است.گزاش شده است که پرولوتراپی به عنوان یک درمان شانه منجمد در تحرک بیشتر شانه، از بین بردن درد شانه و بازسازی ساختارهای مفصل، نتایج خوبی ارائه می دهد.

پرولوتراپی مفصل مچ پا

پرولوتراپی مفصل مچ پا از ادامه انحطاط غضروف از طریق حرکات مخرب مفصل جلوگیری می کند و به مچ پا فرصتی برای بهبودی می دهد. پرولوتراپی به زبان ساده، بدن را برای ترمیم نواحی دردناک تحریک می کند. این کار با ایجاد یک واکنش التهابی موضعی و خفیف در اتصالات ضعیف شده رباط و تاندون انجام می شود. شرایط معمولی مچ پا که به پرولوتراپی پاسخ می دهند عبارتند از: بی ثباتی مچ پا، رگ به رگ شدن رباط مچ پا، و آرتریت دژنراتیو مچ پا. پرولوتراپی مچ پا و پا منجر به بهبود قابل توجه درد و عملکرد پس از بیش از 20 سال درد و ناتوانی شدید نیز می‌شود.

در کلینیک درمان درد دکتر بننفشه ولییان، درمان اختصاصی آرتروز کمر ابتدا با تزریق ، و در صورت عدم پاسخ دهی مناسب این روش، با بکارگیری امواج رادیوفرکوئنسی جهت آر اف مفاصل کمر انجام می شود. شما می توانید جهت هماهنگی با این مرکز و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688