کلینیک درد چیست ؟
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مرتبط با گردن / جراحی لیزری، جدید ترین روش درمان دیسک گردن

جراحی لیزری، جدید ترین روش درمان دیسک گردن

دیسک هایی که ما بین مهره های ستون فقرات قرار گرفته اند، از مهره ها در برابر ضربات وارده محافظت می کنند. این دیسک ها حرکات را تسهیل کرده و سایش را کاهش می دهند. دیسک ها برای داشتن عملکرد مناسب، به میزان آب کافی نیاز دارند. این دیسک ها تحت تاثیر عوامل مختلفی ساییده و خشک می شوند و انعطاف خود را از دست می دهند؛ در نتیجه آن ها آسیب پذیر و شکننده می شوند. در صورت تشکیل شکاف و یا ترکی در دیواره دیسک، بخشی از هسته دیسک خارج شده، که به آن فتق دیسک می گویند. جراحی ستون مهره ها با لیزر، یک روش کم تهاجمی برای بیمارانی است که از درد رنج می برند. در این روش درمانی، از انرژی متمرکز شده نور به منظور کاهش درد، درمان آسیب دیدگی و کاهش التهاب استفاده می شود. لیزر با تحریک کردن قدرت خود التیامی بدن، سبب تسریع درمان خواهد شد. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر جراحی لیزری، جدید ترین روش درمان دیسک گردن می پردازیم.

جراحی لیزری یکی از جدیدترین روشهایی است که برای درمان مشکلات دیسک گردن و کمر، از قبیل بیرون زدگی و تنگی کانال نخاعی ، بدون نیاز به برش های بزرگ جراحی باز و به صورت سرپایی، در تهران توسط دکتر بنفشه ولییان، فلوشیپ فوق تخصصی اینترونشنال درد انجام می‌شود. لطفا جهت هماهنگی با کلینیک دکتر ولییان و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.

دیسک گردن چه علائم و نشانه هایی دارد؟

در صورت مشاهده علائم زیر بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا از وضعیت سلامت ستون مهره های خود باخبر شوید.

دیسک گردن

لیزر درمانی دیسک گردن به چه شکلی انجام می گیرد؟

برای درمان فتق دیسک به کمک جراحی لیزر ، لیزر را به صورت مستقیم بر روی ناحیه ای که درد دارد، قرار می دهند. انرژی لیزر سبب کاهش التهاب و در نتیجه افزایش جریان خون ناحیه آسیب دیده می شود. به دنبال آن، فشار دیسک گردن کاهش یافته و فرایند درمان سرعت بیش تری می یابد.

به طور معمول از انرژی نور مادون قرمز استفاده می شود که ممکن است بیمار به همین دلیل در طول جلسات لیزر، احساس گرما داشته باشد. هر جلسه لیزر می تواند 15 تا 20 دقیقه طول بکشد. غالبا پس از 3 یا 4 جلسه درمانی، تاثیرات بهبودی در بیمار مشاهده می شود.

لیزر درمانی دیسک گردن چه مزایایی دارد؟

این روش درمانی مزیت های زیادی دارد که سبب محبوبیت آن در میان بیماران شده است. امروزه اکثر افراد تمایل دارند به جای جراحی سنتی، تحت لیزر درمانی قرار بگیرند. برخی از مزیت های جراحی لیزر شامل موارد زیر می شوند:

  1. هیچ اسکار بزرگ و قابل رویتی باقی نمی ماند
  2. پس از درمان، به بستری شدن در بیمارستان نیازی نیست
  3. با بی حسی موضعی انجام می پذیرد
  4. دوره نقاهت پس از آن کوتاه مدت می باشد
  5. بعد از اتمام فرایند، علائم ناشی از دیسک به سرعت کاهش پیدا می کنند
  6. احتمال بروز عوارض پس از لیزر درمانی بسیار کم است

پس از جراحی لیزر دیسک گردن، چه مراقبت هایی لازم است؟

متقاضی ایده آل جراحی ستون مهره ها با لیزر، چه شرایطی دارد؟

به طور معمول جراحی لیزری ستون فقرات زمانی به بیمار توصیه می شود که روش های غیرجراحی همچون فیزیوتراپی، درمان دارویی یا تزریق در ستون فقرات ، بی نتیجه بوده باشد. در بیمارانی که درد پس از انجام این دسته از درمان ها، تسکین نیافته باشد، می توانند از جراحی های لیزری نتیجه بهتری بگیرند. به طور کلی پزشک با در نظر گرفتن شرایط بیمار، همه روش های درمانی را ارزیابی کرده و بهترین مورد را برمی گزیند.

اغلب افراد در طول زندگی خود حداقل یکبار دچار کمر درد می‌شوند. دردهای ناحیه کمر به هر علتی که باشد؛ میتواند ناتوان کننده و زجر آور باشد در حدی که زندگی روزمره بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. امروزه در کلینیک های درد روشهای کم تهاجمی مانند بلوک عصبی و جراحی لیزری دیسک برای درمان کمر درد اعمال می‌شود که با کمترین عوارض، نتایج درخشانی به همراه دارد. شما با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی درد دکتر بنفشه ولییان نیز می‌توانید با حداقل عوارض، بهبودی رضایت بخشی را در درمان انواع کمر درد تجربه نمایید . لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید