کلینیک درد چیست ؟

علت پا درد چیست؟

درد جدید و مداوم باید با مراجعه به پزشک بررسی شود.درد پا ممکن است به علل گوناگونی باشد و نیازمند بررسی دقیقی دارد،اما درد پا در موقع نشستن طولانی مدت پشت میز یا ایستادن بیشتر به علت احتقان عروقی و جمع شدن مایع درون ورید‌های پا است.

احتقان وریدی یا نارسائی وریدی زمانی روی می‌دهد که به دلیل ناتوانی دریچه‌هایی که در وریدهای پا قرار دارد، خون به طور موثری به طرف قلب حرکت نمی‌کند. درعوض، خون در پاها جمع شده و باعث ایجاد درد و ورم پا می‌شود. افرادیکه این مشکل تجمع خون در وریدهای پا را دارند اغلب ازدرد سوزشی و کرامپی بیشتر در ساق پا شکایت دارند.
سابقه قبلی فلبیت یا التهاب وریدی ممکن است به دریچه‌های درون ورید آسیب وارد کرده و باعث بی‌کفایتی آن‌ها گردد، در نتیجه احتقان وریدی ایجاد می‌شود. خوب کار نکردن دریچه‌های وریدی در پاها باعث بیشتر شدن واریس پاها شده و این مسئله به نوبه خود جمع شدن خون در پاها را شدیدتر می‌کند.

در کلینیک درد دکتر بنفشه ولییان، از ورشهای متعددی، بسته به علت درد در پا، برای درمان انواع پا درد استفاده می‌شود. لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.

علامت

واریس پا، رگ‌های برجسته زیر پوست پا است. شدت درد یا ناراحتی در هر قسمت از ساق پا می‎تواند از یک حالت ملایم تا شدید متغیر باشد. درد پا بیشتر از همه به دلیل استفاده بیش از حد پاها و آسیب‎های جزئی رخ می‎دهد. این مشکل اغلب بعد از مدت کوتاهی از بین می‎رود. اما در برخی موارد ممکن است علت درد یک مشکل جدی باشد. اگر درد پا، شدید یا مداوم باشد باید به پزشک مراجعه شود. اگر پزشک تشخیص دهد که بیمار دچار گرفتگی عضلات پا، لخته شدن خون یا مشکلات عصبی است برای هر یک از علل بروز پا درد، درمان‎های پزشکی متعددی وجود دارد. اگر یک بیماری زمینه‎ای مسبب درد پا باشد و به سرعت تشخیص داده و درمان شود می‎تواند از بدتر شدن درد جلوگیری کند و شرایط بیمار را در آینده بهبود بخشد.

علل شایع درد پا

برخی از شایع‎ترین دلایل درد پا، عوارض جزئی و یا موقتی هستند که با مراجعه به پزشک متخصص به طور مؤثری درمان می‎شوند. برخی از این علل شایع عبارتند از:

گرفتگی عضلات

علت اصلی درد پا، گرفتگی یا اسپاسم عضلانی است. انقباض عضلات پا یا همان گرفتگی عضلات پا باعث بروز درد ناگهانی و شدید می‎شود. ماهیچه های منقبض اغلب باعث تشکیل یک توده قابل مشاهده و سخت در زیر پوست می‎شوند و ممکن است علائمی مثل کمی قرمزی و تورم اطراف آن ایجاد شود.

خستگی عضلانی و کم آبی ممکن است باعث گرفتگی پا به ویژه در ساق پا شود. برخی داروها از جمله دیورتیک‎ها و استاتین‎ها هم ممکن است در برخی از افراد باعث گرفتگی عضلات پا شوند.

پا درد

سایر دلایل درد پا

شرایط و آسیب‎های زیر هم می‎توانند باعث درد شدید پا شوند. اما کمتر شایع هستند:

انواع پا درد

درد سینه پا

درد قوس کف پا

درد انگشتان کف‌پا

اغلب افراد در طول زندگی خود حداقل یکبار دچار انواع کمر درد می‌شوند. دردهای ناحیه کمر به هر علتی که باشد؛ میتواند ناتوان کننده و زجر آور باشد در حدی که زندگی روزمره بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. امروزه در کلینیک های درد روشهای کم تهاجمی مانند بلوک عصبی و جراحی لیزری دیسک برای درمان کمر درد اعمال می‌شود که با کمترین عوارض، نتایج درخشانی به همراه دارد. شما با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی درد دکتر بنفشه ولییان نیز می‌توانید با حداقل عوارض، بهبودی رضایت بخشی را در درمان انواع کمر درد تجربه نمایید . لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با شماره تلفن های 22896224 - 021 | 22896225 - 021 | 09029266688 اقدام فرمایید.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688


درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید