کلینیک درد چیست ؟
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی لیزری دیسک / عود دیسک کمر بعد از جراحی

عود دیسک کمر بعد از جراحی

عود دیسک کمر بعد از عمل جراحی به شرایطی گفته می‌شود که بیمار از نتیجه­ عمل رضایت ندارد و علائمِ بعضاً دردآور بیماری قبل از عمل برطرف نشده است. مهم­ترین مسئله ­ای که در این عارضه برای بیمار آزاردهنده است، باقی­ماندن محدودیت ­های حرکتی است. شاید به همین دلیل است که پزشکان مجرب گزینه­ عمل جراحی را به عنوان آخرین روش برای درمان بیمار مطرح می­ کنند.

در کلینیکهای درد، روشهای کم تهاجمی و اثرگذار برای درمان دردهای ناشی از فتق دیسک کمر اجرا می‌شود. از جمله این روشها می‌توان به تزریقات دیسک کمر و درمان لیزری دیسک اشاره کرد. لازم به ذکر است در کلینیک درمان درد دکتر بنفشه ولییان، عمل های لیزری دیسک کمر و گردن با نتایجی رضایت بخش انجام می‌پذیرد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 22896224 - 021 تماس حاصل فرمایید.

علت عود دیسک کمر بعد از عمل جراحی

بازگشت دیسک

عود کردن دیسک در این حالت مانند حالت قبل از عمل نیست. قبل از عمل بیرون­زدگی دیسک به صورت تدریجی اتفاق می­ افتد، اما چنانچه بعد از عمل این اتفاق برای بیمار رخ دهد، علائم کاملاً به صورت ناگهانی پدیدار می­ شود.

اشتباهات در جریان عمل

البته درصدی خطا در هر عمل جراحی ­وجود دارد، اما این به آن معنا نیست که این اشتباهات در تمام عمل ­هایی که بر روی دیسک انجام می ­شود رخ می­دهد. با این حال یکی از اشتباهاتی که میزان رایج بودنش بیشتر است، عمل ناقص دیسک است. یعنی فتق دیسک به صورت کامل عمل نشود یا یک استخوان به رشته ­ی عصبی داخل کانال نخاع فشار بیاورد.

از بین رفتن پایداری ستون فقرات

این علت می­ تواند به این دلیل بروز کند که دینامیک ستون فقرات بعد از عمل به هم خورده باشد و فشارِ روی ستون فقرات به صورت نرمال توزیع نشود. در این صورت بعد از عمل بیمار به علت فشار بالایی که به مفاصلش وارد می ­شود درد­های بسیار زیادی را احساس خواهد کرد.

مهمترین علائم عود دیسک کمر

علائم عود دیسک کمر در اکثر موارد به سرعت بروز پیدا می­ کنند. بنابراین لازم است چنانچه بعد از عمل دیسک کمر به این علائم مبتلا شدید، پزشک را فوراً در جریان بگذارید. مهم­ترین این علائم عبارت­ند از :

باید توجه داشته باشید که این علائم اغلب در پاها و ناحیه­ ی کمر بروز پیدا می­ کند.

عود دیسک کمر بعد از عمل جراحی
نکات مهم در رابطه با عود دیسک کمر پس از عمل جراحی

در کلینیک درد روشهای درمانی جهت تسکین دردهای حاد و مزمن، با روی کرد رفع علت ایجاد کننده درد ارائه می‌گردد. درمان دردهای سر و گردن، ستون فقرات، زانو و دردهای احشائی در کلینیک درد بدون نیاز به برش جراحی، تحت عمل های اینترونشن که بدون نیاز به باز کردن پوست انجام میشود؛ صورت می‌پذیرد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688