دکتر بنفشه ولیان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جراحی لیزری دیسک / عود دیسک کمر بعد از جراحی

عود دیسک کمر بعد از جراحی

عود دیسک کمر بعد از عمل جراحی به شرایطی گفته می‌شود که بیمار از نتیجه­ عمل رضایت ندارد و علائمِ بعضاً دردآور بیماری قبل از عمل برطرف نشده است. مهم­ترین مسئله ­ای که در این عارضه برای بیمار آزاردهنده است، باقی­ماندن محدودیت ­های حرکتی است. شاید به همین دلیل است که پزشکان مجرب گزینه­ عمل جراحی را به عنوان آخرین روش برای درمان بیمار مطرح می­ کنند.

در کلینیکهای درد، روشهای کم تهاجمی و اثرگذار برای درمان دردهای ناشی از فتق دیسک کمر اجرا می‌شود. از جمله این روشها می‌توان به تزریقات دیسک کمر و درمان لیزری دیسک اشاره کرد. لازم به ذکر است در کلینیک درمان درد دکتر بنفشه ولییان، عمل های لیزری دیسک کمر و گردن با نتایجی رضایت بخش انجام می‌پذیرد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02122896224 تماس حاصل فرمایید.

علت عود دیسک کمر بعد از عمل جراحی

بازگشت دیسک

عود کردن دیسک در این حالت مانند حالت قبل از عمل نیست. قبل از عمل بیرون­زدگی دیسک به صورت تدریجی اتفاق می­ افتد، اما چنانچه بعد از عمل این اتفاق برای بیمار رخ دهد، علائم کاملاً به صورت ناگهانی پدیدار می­ شود.

اشتباهات در جریان عمل

البته درصدی خطا در هر عمل جراحی ­وجود دارد، اما این به آن معنا نیست که این اشتباهات در تمام عمل ­هایی که بر روی دیسک انجام می ­شود رخ می­دهد. با این حال یکی از اشتباهاتی که میزان رایج بودنش بیشتر است، عمل ناقص دیسک است. یعنی فتق دیسک به صورت کامل عمل نشود یا یک استخوان به رشته ­ی عصبی داخل کانال نخاع فشار بیاورد.

از بین رفتن پایداری ستون فقرات

این علت می­ تواند به این دلیل بروز کند که دینامیک ستون فقرات بعد از عمل به هم خورده باشد و فشارِ روی ستون فقرات به صورت نرمال توزیع نشود. در این صورت بعد از عمل بیمار به علت فشار بالایی که به مفاصلش وارد می ­شود درد­های بسیار زیادی را احساس خواهد کرد.

مهمترین علائم عود دیسک کمر

علائم عود دیسک کمر در اکثر موارد به سرعت بروز پیدا می­ کنند. بنابراین لازم است چنانچه بعد از عمل دیسک کمر به این علائم مبتلا شدید، پزشک را فوراً در جریان بگذارید. مهم­ترین این علائم عبارت­ند از :

باید توجه داشته باشید که این علائم اغلب در پاها و ناحیه­ ی کمر بروز پیدا می­ کند.

عود دیسک کمر بعد از عمل جراحی
نکات مهم در رابطه با عود دیسک کمر پس از عمل جراحی

در کلینیک درد روشهای درمانی جهت تسکین دردهای حاد و مزمن، با روی کرد رفع علت ایجاد کننده درد ارائه می‌گردد. درمان دردهای سر و گردن، ستون فقرات، زانو و دردهای احشائی در کلینیک درد بدون نیاز به برش جراحی، تحت عمل های اینترونشن که بدون نیاز به باز کردن پوست انجام میشود؛ صورت می‌پذیرد.


آدرس مطب : تهران ، خیابان مطهری ، خیابان فجر ، کوچه مدائن ، پلاک 20 ، ساختمان پزشکان ماهان ، طبقه 5
تلفن : 22896224 | 22896225 | 09029266688
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465